Menu
Nyheder 30. marts kl. 11:49
Den nye bestyrelse i Brede IF 2017
Nyheder
Dagli'Brugsen Ørholm holder fastelavn
Nyheder
Generalforsamling i Brede IF
Nyheder
Juletræssalget er startet i Brede IF
Nyheder
Så var dagen kommet, hvor Brede skulle spille om point
Nyheder
Græssæsonen er startet
Nyheder
Den Bosch Easter Cup 2016
Nyheder
Generalforsamling
Nyheder
To usædvanlige jubilæer
Live-score
Aktuelle kampe
Maj 2017
3.
onsdag
17.50
Brede IF
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 1
Brede Idrætsplads
BSV af 2016 (1)
Brede Idrætsplads
3.
onsdag
18.30
Brede IF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (04) • Pulje 3
Brede Idrætsplads
Virum-Sorgenfri BK
Brede Idrætsplads
3.
onsdag
19.00
FC Jonstrup
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands (03) • Pulje 1
Jonstrupvangvej
Brede IF
Jonstrupvangvej
3.
onsdag
19.00
Brede IF
Kvinder
U12
U12 Piger 3 begynder 8-mands (05) • Pulje 2
Brede Idrætsplads
Roskilde Pigefodbold
Brede Idrætsplads
5.
fredag
17.15
Brede IF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (04) • Pulje 3
Brede Idrætsplads
Lyngby Boldklub 1921
Brede Idrætsplads
6.
lørdag
10.00
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 1
Helsingør Idrætspark
Brede IF
Helsingør Idrætspark
6.
lørdag
10.00
Brede IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 6. maj • Pulje 7
Helsingør Idrætspark
Helsingør IF Fodbold
Helsingør Idrætspark
6.
lørdag
10.00
Lynge-Uggeløse IF
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 6. maj • Pulje 30
Lyngehallen
Brede IF
Lyngehallen
6.
lørdag
10.00
Brede IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 2 - 6. maj • Pulje 7, 2 baner
Lyngby Stadion
Lundtofte Boldklub
Lyngby Stadion
6.
lørdag
10.18
B. 1973, Herlev
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 3 - 6. maj • Pulje 15
Brede Idrætsplads
Brede IF
Brede Idrætsplads
6.
lørdag
10.20
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 2 - 6. maj • Pulje 7, 2 baner
Lyngby Stadion
Brede IF
Lyngby Stadion
6.
lørdag
10.36
Espergærde IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 6. maj • Pulje 7
Helsingør Idrætspark
Brede IF
Helsingør Idrætspark
6.
lørdag
10.36
Brede IF
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 6. maj • Pulje 30
Lyngehallen
Veksø IF
Lyngehallen
6.
lørdag
11.12
Brede IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 3 - 6. maj • Pulje 15
Brede Idrætsplads
BSV af 2016
Brede Idrætsplads
6.
lørdag
11.20
Brede IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 2 - 6. maj • Pulje 7, 2 baner
Lyngby Stadion
FC Holte (2)
Lyngby Stadion
6.
lørdag
11.30
Brede IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 6. maj • Pulje 7
Helsingør Idrætspark
IF "Skjold" Birkerød Fodbold
Helsingør Idrætspark
6.
lørdag
11.30
Gundsølille SGIF
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 6. maj • Pulje 30
Lyngehallen
Brede IF
Lyngehallen
6.
lørdag
11.48
Brede IF
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 6. maj • Pulje 30
Lyngehallen
Lynge-Uggeløse IF
Lyngehallen
6.
lørdag
12.06
Nivå-Kokkedal FK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 6. maj • Pulje 7
Helsingør Idrætspark
Brede IF
Helsingør Idrætspark
6.
lørdag
12.06
Brede IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 3 - 6. maj • Pulje 15
Brede Idrætsplads
Taarbæk IF
Brede Idrætsplads
6.
lørdag
12.42
Bagsværd BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 3 - 6. maj • Pulje 15
Brede Idrætsplads
Brede IF
Brede Idrætsplads
6.
lørdag
14.15
Melby-Liseleje IF
Omklædning 4
Kvinder
U15
U15 Piger 2 (02) • pulje 1
Melby Stadion
Bane 2
Brede IF
Hallen
Melby Stadion
Bane 2
6.
lørdag
15.30
Hørsholm-Usserød IK
Herrer
Senior
Serie 1 • Pulje 1
Hørsholm Idrætspark
Brede IF
Hørsholm Idrætspark
6.
lørdag
15.30
IF Skjold Birkerød
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 2
Birkerød Stadion
Brede IF
Birkerød Stadion
7.
søndag
10.00
Hørsholm-Usserød IK (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 7. maj • Pulje 18
Hørsholm Idrætspark
Brede IF
Hørsholm Idrætspark
7.
søndag
10.54
Brede IF
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 7. maj • Pulje 18
Hørsholm Idrætspark
Nivå-Kokkedal FK (1)
Hørsholm Idrætspark
7.
søndag
11.48
Virum-Sorgenfri BK (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 7. maj • Pulje 18
Hørsholm Idrætspark
Brede IF
Hørsholm Idrætspark
7.
søndag
12.42
Brede IF
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 7. maj • Pulje 18
Hørsholm Idrætspark
Helsingør IF Fodbold
Hørsholm Idrætspark
7.
søndag
13.00
Holte Star Club
Herrer
Senior
8-Herresenior 2 (motionsrækken) • Pulje 1
Rudegård Stadion
Brede IF
Rudegård Stadion
9.
tirsdag
19.00
Brede IF
Herrer
Senior
Serie 1 • Pulje 1
Brede Idrætsplads
VB 1968
Brede Idrætsplads
11.
torsdag
17.15
Brede IF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (04) • Pulje 3
Brede Idrætsplads
Bagsværd BK
Brede Idrætsplads
11.
torsdag
18.00
Rishøj Boldklub
Kvinder
U12
U12 Piger 3 begynder 8-mands (05) • Pulje 2
Rishøj Stadion
Brede IF
Rishøj Stadion
11.
torsdag
19.00
Brede IF
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 2
Brede Idrætsplads
Frem Hellebæk (2)
Brede Idrætsplads
12.
fredag
12.00
Herstedøster IC
Herrer
Senior
Serie 1 • Pulje 1
Herstedøster Stadion
Brede IF
Herstedøster Stadion
13.
lørdag
10.00
Brede IF
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 1
Brede Idrætsplads
Lundtofte Boldklub
Brede Idrætsplads
13.
lørdag
15.30
FC Holte
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 2
Vedbæk Stadion
Brede IF
Vedbæk Stadion
14.
søndag
10.18
Greve Fodbold (1)
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (07) beg. - Forårsserie 14/5 • Pulje 1
Grantofteparken
Brede IF
Grantofteparken
14.
søndag
11.00
Brede IF
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands (03) • Pulje 1
Brede Idrætsplads
Hareskov IF
Brede Idrætsplads
14.
søndag
11.12
Brede IF
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (07) beg. - Forårsserie 14/5 • Pulje 1
Grantofteparken
Snekkersten IF
Grantofteparken
14.
søndag
12.06
Brede IF
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (07) beg. - Forårsserie 14/5 • Pulje 1
Grantofteparken
FC Bella
Grantofteparken
14.
søndag
12.42
Grantoftens IF
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (07) beg. - Forårsserie 14/5 • Pulje 1
Grantofteparken
Brede IF
Grantofteparken
14.
søndag
14.00
Brede IF
Herrer
Senior
8-Herresenior 2 (motionsrækken) • Pulje 1
Brede Idrætsplads
KBK Hillerød (2)
Brede Idrætsplads